Windows 11 Arm® pagrindo kompiuteriai padeda toliau dirbti, kad ir kur būtumėte. Toliau pateikti keli pagrindiniai privalumai.
-
Nuolatinio interneto ryšio palaikymas. Galima naudoti mobiliojo ryšio duomenų ryšį, todėl prie interneto galite būti prisijungę visur, kur tik galite pasiekti mobilųjį ryšį – tarsi naudotumėte mobilųjį telefoną. Kai esate darbe, namuose ar kitame Wi-Fi tinkle, kuriuo pasitikite, galite prisijungti prie Wi-Fi, kad įrašytumėte mobiliojo ryšio duomenis ir toliau galėtumėte dirbti. Daugelis "Windows" arm pagrindo kompiuterių suteikia galimybę naudoti mobilųjį duomenų perdavimo ryšį.
-
Akumuliatoriaus įkrova ilgiau nei visai dienai. Naudosite mažiau energijos nei kiti kompiuteriai, todėl galite eiti per įprastą darbo ar mokymo dieną neišsikrovę kroviklio ir nesirūpindami, kad rasite elektros lizdą, prie kurio galėtumėte prisijungti. Jei norite naudoti kompiuterį smagesniems žaidimams, pvz., žaidimams debesyje, galite žaisti daugelį valandų neįkrausdami akumuliatoriaus tarp jų.
-
Įsijungia akimirksniu. Kai nenaudojate kompiuterio, tiesiog paspauskite maitinimo mygtuką, kaip tai darote mobiliajame telefone, kad išjungtumėte ekraną. Kai išimate kompiuterį ir vėl jį įjungiate, jis įsijungia akimirksniu ir yra didesnis ekranas bei klaviatūra, kad galėtumėte atlikti užduotis. Kai tarp pamokų, susitikimų ar kitų veiklų turite kelias minutes, galite dirbti nelaukdami, kol bus paleistas jūsų kompiuteris.
Pasirinkite bet kurią iš toliau pateiktų antraščių, kad gautumėte atsakymus į klausimus, kurie gali kilti.
Taip, daugumą "Windows" programėlių galite įdiegti ir paleisti Windows 11 ARM pagrindo kompiuteriuose taip pat, kaip tai darytumėte kituose Windows 11 kompiuteriuose. Programėlės nebūtinai turi būti iš "Microsoft Store" sistemoje "Windows".
"Windows Arm" kompiuteriams skirtos programėlės veikia geriausiai. Daugelis populiariausių "Windows" programėlių jau yra perkurtos "Windows Arm" pagrindo kompiuteriams ir jau vyksta dar daugiau.
Kitos programėlės, kurios nėra sukurtos "Windows" arm pagrindo kompiuteriams, sklandžiai veikia naudojant emuliaciją. Windows 11 Arm pagrindo kompiuteriuose, kuriuose veikia Windows 11, 24H2 versijoje yra "Prism" emuliatorius, skirtas imituojamų programų našumui pagerinti.
Dabar siūlome daugiau vietinių "Arm64" programų versijų nei kada nors anksčiau, įskaitant greičiausią "Microsoft 365" programų diegimą, pvz., "Microsoft Teams", "PowerPoint", "Outlook", Word", "Excel", "OneDrive" ir "OneNote". Taip pat siūlome vietines "Chrome", "Slack", "Spotify", "Zoom", "WhatsApp", "Blender", "Affinity Suite", "Davinci Resolve" ir kt. versijas.
Toms kasdienėms programėlėms, kurios dar nesiūlo vietinės versijos, skirtos "Windows" arm sistemoje, mūsų galingas naujas emuliavimo modulis "Prism", dabar pasiekiamas "Copilot+" kompiuteriuose, kuriuose veikia "Snapdragon® X" serijos procesoriai ir kurie pristatomi į kitus Windows 11 įrenginius, suteikia geresnį našumą imituojančioms programėlėms, palyginti su ankstesnėmis arm įrenginių kartomis.
Norėdami gauti nuolat atnaujinamą "Arm" veikiančių programų ir žaidimų sąrašą , apsilankykite www.worksonwoa.com trečiosios šalies atvirojo kodo svetainėje, kurioje "Microsoft" prisideda prie suderinamumo duomenų.
Naudojant "Windows 11 Arm" pagrindo kompiuterį taikomi tam tikri apribojimai:
-
Aparatūros tvarkyklės, žaidimai ir programėlės veikia tik tada, jei jie skirti Windows 11 arm pagrindo kompiuteriui. Norėdami gauti daugiau informacijos, kreipkitės į aparatūros gamintoją arba organizaciją, kuri sukūrė tvarkyklę. Tvarkyklės yra programinės įrangos programos, kurios palaiko ryšį su aparatūros įrenginiais – jie dažnai naudojami antivirusinei ir nuo kenkėjiškų programų saugančiai programinei įrangai, spausdinimo arba PDF programinei įrangai, pagalbinėms technologijoms, CD ir DVD kūrimo priemonėms ir virtualizavimo programinei įrangai.
Jei tvarkyklė neveikia, programėlė arba aparatūra, kuri nuo jos priklauso, taip pat neveikia (bent jau ne visiškai). Periferiniai įrenginiai veikia tik tada, jei tvarkyklės, nuo kurių jie priklauso, yra įtaisytos Windows 11 arba jei aparatūros kūrėjas išleido "Arm64" įrenginio tvarkykles. -
Kai kurie žaidimai neveikia. Žaidimai ir programėlės gali neveikti, jei naudoja prieš sukčiavimą apsaugančias tvarkykles, kurios nėra skirtos Windows 11 arm pagrindo kompiuteriams. Kreipkitės į savo žaidimo leidėją ir sužinokite, ar žaidimas veikia, arba patikrinkite , ar www.worksonwoa.com yra perkrautas žaidimo suderinamumo rodinys.
-
Galite susidurti su „Windows“ tinkinimo programėlių problemomis. Šis apribojimas apima kai kurias įvesties metodo rengykles (IME), pagalbines technologijas ir debesies saugyklos programėles. Organizacija, kuri kuria programėlę, nustato, ar programėlė veikia Windows 11 ARM pagrindo kompiuteryje.
-
Kai kurios trečiųjų šalių antivirusinės programinės įrangos įdiegti negalima. Negalėsite įdiegti tam tikros trečiųjų šalių antivirusinės programinės įrangos Windows 11 ARM pagrindo kompiuteryje, nebent ji sukurta arba atnaujinta arm pagrindo kompiuteryje. Tačiau „Windows“ sauga padeda apsaugoti jūsų Windows 11 įrenginio eksploatavimo laikotarpį.
-
"Windows" faksas ir skaitytuvas nepasiekiami. Ši funkcija negalima Windows 11 ARM pagrindo kompiuteryje.
Taip, galite. Windows 11 Arm tipo kompiuteriai palaiko daugumą spausdintuvų, įskaitant spausdintuvus, kurie palaiko spausdinimo standartinį Mopria. Galite patikrinti, ar spausdintuvas yra mopria.org Mopria sertifikuotas. Didelių spausdintuvų gamintojų, pvz., HP ir "Xerox", spausdintuvai išleido spausdintuvo palaikymo programėles, pagalbines spausdinimo programėles, skirtas pagerinti "Windows" spausdinimo patirtį. Jei negalite prisijungti prie spausdintuvo iš ARM pagrindo kompiuterio, turėtumėte vadovautis instrukcijomis, pateiktomis spausdintuvo diegimas sistemoje "Windows ", nebent gamintojas turi konkrečias rekomendacijas dėl arm technologijos pagrindu sukurtų kompiuterių.
Periferiniai įrenginiai veikia, jei tvarkyklės, nuo kurių jie priklauso, yra įtaisytos Windows 11 arba jei aparatūros kūrėjas išleido "Arm64" įrenginio tvarkykles. Rekomenduojama patikrinti, ar aparatūros kūrėjas išleido tvarkyklės versiją, kuri veikia Windows 11 arm pagrindo kompiuteryje.
Windows 11 yra įtaisytųjų pritaikymo neįgaliesiems funkcijų, kurios padės nuveikti daugiau savo įrenginyje. "Windows" parduotuvėje "Microsoft Store" taip pat galite rasti pagalbinių technologijų programėlių, pvz., " OneStep Reader " ir "Read &Write " plėtinį, skirtą "Microsoft Edge", ir mes stengiamės pasiūlyti daugiau programėlių.
Galite patikrinti "Microsoft Store" arba kreiptis į pagalbinės programinės įrangos leidėją, kad sužinotumėte, ar yra pageidaujamų pagalbinių technologijų programėlių, skirtų Windows 11 arm pagrindo kompiuteriui.
Norėdami sužinoti, ar programėlė suderinama su Windows 11 ARM pagrindo kompiuteriu, kreipkitės į tiekėją. Ne visos pagalbinių technologijų programėlės veikia taip, kaip tikėtasi.
Jei naudojate ekrano skaitytuvą, NVDA atnaujino savo programėlę, kad ji būtų suderinama su Windows 11 ARM pagrindo kompiuteryje. Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite NV prieigos svetainėje.
Dauguma Windows 11 Arm pagrindo kompiuteris gali prisijungti prie mobiliojo ryšio duomenų perdavimo tinklo, kad galėtumėte prisijungti prie interneto visur, kur yra mobiliojo ryšio signalas. Atsižvelgiant į kompiuterio gamintoją, jūsų kompiuteryje gali būti naudojama fizinė SIM kortelė, įdėtoji SIM ("eSIM") arba viena, arba nė viena.
Norėdami nustatyti, ar jūsų Windows 11 Arm pagrindo kompiuteris gali prisijungti prie mobiliojo ryšio duomenų perdavimo tinklo
-
Pasirinkite Pradžia , tada pasirinkite Parametrai > Tinklas & Interneto > Mobilusis ryšys .Atidarykite tinklo & interneto > mobilųjį ryšį Jei sąraše Tinklo & interneto parametrai nerodomas Mobilusis ryšys arba nuoroda neatidaroma mobiliojo ryšio parametruose, jūsų kompiuteryje nėra fizinio SIM kortelės lizdo arba "eSIM". Mobiliojo ryšio naudoti negalėsite.
Arba Pasirinkite šį tinklo & interneto > mobiliojo ryšio spartųjį klavišą:
Norėdami nustatyti, ar jūsų Windows 11 Arm pagrindo kompiuteryje naudojama SIM, "eSIM" arba
-
Mobiliojo ryšio parametruose ieškokite išplečiamojo sąrašo Naudokite šią SIM kortelę mobiliojo ryšio duomenims perduoti:
-
Jei rodomas išplečiamasis laukas: turite daugiau nei vieną būdą prisijungti prie mobiliojo ryšio duomenų – SIM kortelės, "eSIM" arba abiejų. Pasirinkite išplečiamąjį lauką ir sužinokite, kurie iš jų yra išvardyti.
-
Jei nerodomas išplečiamasis laukas: turite SIM arba "eSIM". Ryšio parametrų dalyje Mobilusis ryšys patikrinkite, ar rodoma SIM arba "eSIM".
-
Norėdami sužinoti daugiau apie kompiuterį, apsilankykite kompiuterio gamintojo svetainėje.
Daugiau informacijos apie prisijungimą naudojant mobiliojo ryšio duomenis žr. Mobiliojo ryšio parametrai sistemoje "Windows" arba " eSIM" naudojimas norint nustatyti mobiliojo ryšio duomenų perdavimo ryšį "Windows" kompiuteryje.
Norėdami sužinoti, ar jūsų įrenginys veikia mobiliojo ryšio operatoriaus tinkle, žr. aparatūros gamintojo svetainę arba mobiliojo ryšio operatoriaus svetainę.
Yra keletas galimybių naudoti Windows 11 su "Mac" kompiuteriais, sukurtais su M1, M2 ir M3 lustais.
Klientai gali paleisti Windows 11 debesies kompiuteryje naudodami Windows 365 paslaugą. Debesies kompiuteris yra saugiausia ir visiškai suderinama parinktis.
Klientai taip pat gali naudoti "Parallels® Desktop", skirtą "Mac", kuri leidžia vartotojams paleisti Windows 11 ARM versijas virtualiojoje mašinoje. Kai kurios Windows 11 funkcijos, įskaitant tam tikras saugos funkcijas, gali būti nepasiekiamos arba nevisiškai funkcionuojančios naudojant "Parallels® Desktop for Mac".
Sužinokite daugiau apie galimas parinktis ir kai kuriuos taikomus apribojimus.
Pastabos:
-
"Apple", "Apple M1", "Apple M2", "Apple M3" ir "Mac" yra "Apple Inc." prekių ženklai.
-
Parallels yra registruotasis Parallels International GmbH prekės ženklas.
Norėdami pradėti ir sužinoti daugiau apie programėlių kūrimą "Windows" arm pagrindo kompiuteriuose, žr. "Windows" arm: apžvalga "Microsoft Learn" svetainėje.
Sukūrę "Windows" arm pagrindo kompiuteriams skirtą programėlę, turėsite ją sukurti ir išbandyti. Daugelis gamintojų parduoda armuotus įrenginius, įskaitant " Copilot+" kompiuterius , kuriuose veikia "Snapdragon X" serijos procesoriai. Programų kūrėjai taip pat gali pasirinkti "Windows" skirtą "Snapdragon Dev Kit" kurti ir tikrinti arba naudoti virtualiąsias mašinas "Azure".
Kūrėjai gali naudoti "App Assure" "Arm" patariamąją tarnybą , kad sužinotų geriausią praktiką kurdami programėles arm tipo kompiuteriams.
Jei reikia pagalbos kuriant "Arm64" programas, kūrėjai gali naudoti "App Assure" ("FastTrack" dalį) – programų suderinamumo programą, kuri padeda atblokuoti programų problemas per techninio palaikymo tarnybą. Sužinokite daugiau apie šią programą ir kokie produktai įtraukti į aka.ms/AppAssure".
„Windows 10“ palaikymas baigsis 2025 m. spalio mėn.
Po 2025 m. spalio 14 d. „Microsoft“ nebeteiks nemokamų programinės įrangos naujinimų iš „Windows Update“, techninės pagalbos arba „Windows 10“ saugos pataisų. Jūsų kompiuteris vis tiek veiks, tačiau rekomenduojame pereiti prie „Windows 11“.
Windows 10 Arm® pagrindo kompiuteriai padeda toliau dirbti, kad ir kur būtumėte. Toliau pateikti keli pagrindiniai privalumai.
-
Nuolatinio interneto ryšio palaikymas. Galima naudoti mobiliojo ryšio duomenų ryšį, todėl prie interneto galite būti prisijungę visur, kur tik galite pasiekti mobilųjį ryšį – tarsi naudotumėte mobilųjį telefoną. Kai esate darbe, namuose ar kitame Wi-Fi tinkle, kuriuo pasitikite, galite prisijungti prie Wi-Fi, kad įrašytumėte mobiliojo ryšio duomenis ir toliau galėtumėte dirbti.
-
Akumuliatoriaus įkrova ilgiau nei visai dienai. Naudosite mažiau energijos nei kiti kompiuteriai, todėl akumuliatorius neišseks net po visos įprastos darbo ar mokymosi dienos ir nereikės nerimauti kompiuteriui ieškant elektros lizdo. Jei norite naudoti kompiuterį pramogoms, galite daugelį valandų leisti vaizdo įrašus, saugomus kompiuteryje, be akumuliatoriaus įkrovos.
-
Įsijungia akimirksniu. Kai nenaudojate kompiuterio, tiesiog paspauskite maitinimo mygtuką, kaip tai darote mobiliajame telefone, kad išjungtumėte ekraną. PC paėmus ir vėl įjungus, jis įsijungia akimirksniu. Kai tik tarp pamokų, susitikimų ar kitų gyvenimo reikalų turite keletą minučių, šį laiką galite išnaudoti atlikdami ką nors naudingo, nelaukdami, kol pradės veikti jūsų kompiuteris.
Pastaba: Windows 10 naujinimo asistentas neveikia arm pagrindo kompiuteriuose. Ji palaikoma tik kompiuteriuose, kuriuose naudojami x86/64 procesoriai. Sužinokite daugiau apie Windows 10 naujinimo pagalbinę priemonę.
Pasirinkite bet kurią iš toliau pateiktų antraščių, kad gautumėte atsakymus į klausimus, kurie gali kilti.
Naudojant "Windows 10 Arm" pagrindo kompiuterį taikomi tam tikri apribojimai:
-
Aparatūros tvarkyklės, žaidimai ir programėlės veikia tik tada, jei jie skirti Windows 10 arm pagrindo kompiuteriui. Norėdami gauti daugiau informacijos, kreipkitės į aparatūros gamintoją arba organizaciją, kuri sukūrė tvarkyklę. Tvarkyklės yra programinės įrangos programos, kurios palaiko ryšį su aparatūros įrenginiais – jie dažnai naudojami antivirusinei ir nuo kenkėjiškų programų saugančiai programinei įrangai, spausdinimo arba PDF programinei įrangai, pagalbinėms technologijoms, CD ir DVD kūrimo priemonėms ir virtualizavimo programinei įrangai.
Jei tvarkyklė neveikia, programėlė arba aparatūra, kuri nuo jos priklauso, taip pat neveikia (bent jau ne visiškai). Periferiniai įrenginiai veikia tik tada, jei tvarkyklės, nuo kurių jie priklauso, yra įtaisytos Windows 10 arba jei aparatūros kūrėjas išleido "Arm64" įrenginio tvarkykles. -
Neveikia 64 bitų (x64) programėlės. Reikės 64 bitų (ARM64) programėlių, 32 bitų (Arm32) programėlių arba 32 bitų (x86) programėlių. Paprastai galima rasti programėlių 32 bitų (x86) versijas, tačiau kai kurie kūrėjai siūlo tik 64 bitų (x64) programėles.
-
Kai kurie žaidimai neveikia. Žaidimai ir programėlės neveikia, jei naudoja naujesnę nei 1.1 "OpenGL" versiją arba jei naudoja "prieš sukčiavimą" apsaugančias tvarkykles, kurios nėra skirtos Windows 10 ARM pagrindo kompiuteriams. Norėdami sužinoti, ar žaidimas veikia, kreipkitės į žaidimo leidėją.
-
Galite susidurti su „Windows“ tinkinimo programėlių problemomis. Šis apribojimas apima kai kurias įvesties metodo rengykles (IME), pagalbines technologijas ir debesies saugyklos programėles. Organizacija, kuri kuria programėlę, nustato, ar jų programėlė veikia Windows 10 ARM pagrindo kompiuteryje.
-
Kai kurios trečiųjų šalių antivirusinės programinės įrangos įdiegti negalima. Negalėsite įdiegti tam tikros trečiųjų šalių antivirusinės programinės įrangos Windows 10 ARM pagrindo kompiuteryje. Tačiau „Windows“ sauga padeda apsaugoti jūsų Windows 10 įrenginio eksploatavimo laikotarpį.
-
"Windows" faksas ir skaitytuvas nepasiekiami. Ši funkcija negalima Windows 10 arm pagrindo kompiuteryje.
Galite įdiegti 32 bitų (x86) ir 64 bitų (Arm64) "Windows" programėles, kurių nėra "Windows" parduotuvėje "Microsoft Store". 64 bitų (x64) programėlės neveikia. Periferiniai įrenginiai veikia tik tada, jei tvarkyklės, nuo kurių jie priklauso, yra įtaisytos Windows 10 arba jei aparatūros kūrėjas išleido "Arm64" įrenginio tvarkykles. Rekomenduojama patikrinti, ar aparatūros kūrėjas išleido tvarkyklės versiją, kuri veikia Windows 10 arm pagrindo kompiuteryje.
Windows 10 suteikia įtaisytąsias pritaikymo neįgaliesiems funkcijas, kurios padeda nuveikti daugiau savo įrenginyje. "Windows" parduotuvėje "Microsoft Store" taip pat galite rasti pagalbinių technologijų programėlių, pvz., " OneStep Reader " ir "Read &Write " plėtinį, skirtą "Microsoft Edge", ir mes stengiamės pasiūlyti daugiau programėlių.
Galite patikrinti "Microsoft Store" arba kreiptis į pagalbinės programinės įrangos tiekėją, kad sužinotumėte, ar yra pageidaujamų pagalbinių technologijų programėlių, skirtų Windows 10 arm pagrindo kompiuteriui.
Norėdami sužinoti, ar programėlė suderinama su Windows 10 ARM pagrindo kompiuteriu, kreipkitės į tiekėją. Ne visos pagalbinių technologijų programėlės veikia taip, kaip tikėtasi.
Jei naudojate ekrano skaitytuvą, NVDA atnaujino savo programėlę, kad ji būtų suderinama su Windows 10 ARM pagrindo kompiuteryje. Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite NV prieigos svetainėje.
Kiekvienas Windows 10 Arm pagrindo kompiuteris gali prisijungti prie mobiliojo ryšio duomenų tinklo, kad galėtumėte prisijungti prie interneto visur, kur yra mobiliojo ryšio signalas. Jūsų kompiuteryje gali būti naudojama fizinė SIM kortelė arba įdėtoji SIM („eSIM“) – tai priklauso nuo PC gamintojo.
Norėdami sužinoti, ar jūsų kompiuteryje naudojama SIM kortelė, ar „eSIM“:
-
Pasirinkite Pradžia , tada pasirinkite Parametrai > Tinklas & Interneto > Mobilusis ryšys .Mobiliojo ryšio atidarymas
Arba Pasirinkite šį mobiliojo ryšio spartųjį klavišą: -
Nustatykite kompiuterio naudojamos SIM tipą. Parametrų ekrane Mobilusis ryšys raskite netoli puslapio apačios esantį saitą „eSIM“ profilių valdymas.
-
Jei kompiuteryje naudojama „eSIM“, iš mobiliojo ryšio operatoriaus arba organizacijos turėsite gauti „eSIM“ profilį ir duomenų perdavimo ryšio planą. Daugiau informacijos žr. "eSIM" naudojimas norint gauti mobiliojo ryšio duomenų perdavimo ryšį "Windows" kompiuteryje ir "Windows" kompiuterio įtraukimas į mobiliojo ryšio paskyrą, kad galėtumėte prisijungti prie interneto.
-
Jei nematote saito, kompiuteryje naudojama fizinė SIM kortelė. Būtinas duomenų perdavimo ryšio planas ir SIM kortelė iš mobiliojo ryšio operatoriaus. Norėdami sužinoti, kaip prisijungti po to, žr. Mobiliojo ryšio parametrai sistemoje "Windows".
-
Jei matote saitą ir viršuje matote Naudoti šią SIM kortelę mobiliojo ryšio duomenims siųsti, jūsų kompiuteryje yra ir fizinė SIM kortelė, ir „eSIM”. Galite naudoti bet kurią, kad prisijungtumėte prie mobiliojo ryšio duomenų tinklo.
-
Norėdami sužinoti, ar jūsų įrenginys veikia, žr. aparatūros gamintojo svetainę arba mobiliojo ryšio operatoriaus svetainę.
Jei reikia pagalbos kuriant "Arm64" programas, kūrėjai gali naudoti "App Assure" ("FastTrack" dalį) – programų suderinamumo programą, kuri padeda atblokuoti programų problemas per techninio palaikymo tarnybą. Sužinokite daugiau apie šią programą ir kokie produktai įtraukti į aka.ms/AppAssure".